התאגדות לעידוד למידה לאורך החיים

התאגדות לעידוד למידה לאורך החיים

ELA - The Israel Association for Lifelong Learning

יוזמות

פרויקט הרצאות בזוּם

חברות וחברים יקרים,

אני שמחה להציג בפניכם פרויקט חדש של התאגדות על"א. הפרויקט הוא בניהולה של חברתנו גב' דליה בר.

בחודשים הקרובים נקיים מפגשים דו שבועיים.  נדון בהם בנושאים מתחום העשייה שלנו, אך גם בנושאים הקשורים לאירועים שסביבנו, וכמובן גם במקורות של העשרה תרבותית.

ברוב המפגשים יתנו חברים שלנו הרצאה שאורכה כ45 דקות ולאחריה יתקיים דיון בהובלת המרצה. בסדרה זו ישולבו גם מרצים אורחים מומחים בתחומים שונים. המפגשים ייערכו בדרך כלל בימי שלישי מהשעה 17:00 עד השעה 18:30. במקרה של מרצים אורחים נצטרך להתאים את עצמנו ללוח הזמנים שלהם. כל המרצים האורחים עושים את עבודתם בהתנדבות מלאה.

ההרצאה הפותחת תהיה של המזרחן דר' חיים קורן, לשעבר שגריר ישראל במצרים. הרצאתו של דר' קורן תתקיים ביום ראשון 26.11.2023 בשעה 17:00. קישור לזום יישלח בהמשך למייל זה.

מנהלת הפרויקט גב' דליה בר, היא חברת צוות החירום לניהול התאגדות על"א. על היוזמה החשובה ועל הנחישות להוציא אותה אל הפועל תוך ימים ספורים – ברכות לדליה ותודה מקרב לב!

תודה לכל אחת ואחד מכם שנענו לקריאה, הציעו נושא לשיתוף עם כל חברי על"א. אני בטוחה שתתרמו בכך לגיבושה של על"א,  ובוודאי גם לחוסנם של כל חבריה בימים אלה.

בברכה לימים טובים ורגועים,

ד"ר שרה רובינשטיין, יו"ר על"א

טבלת הרצאות בזום עד אפריל 2024

ממצאי סקר על צורכי למידה לאורך החיים בחברה הדוברת ערבית

בסקר שנערך במדגם קטן בשנת 2023 על צורכי הלמידה של בוגרות ובוגרים בחברה הערבית, ציינו אנשי חינוך ומנהלי מסגרות לימוד את חשיבותם של הנושאים הבאים: לימודי תג"ת (תעודת גמר תיכון), טיפוח אוריינות בשפה הערבית הספרותית, השלמת בגרויות, סדנאות לפיתוח רב-תרבותיות בין ערבים ליהודים, שכלול השימוש במחשב וכלים דיגיטליים, אנגלית שימושית ותקשורתית, הכשרה לפעילות גופנית.

לדעת רבים מבין הנדגמים, התחומים הבאים מבוקשים במיוחד: למידת שפות, שימושי מחשב ואוריינות דיגיטלית לרבות שימוש בטלפונים חכמים ופתרון בעיות מתוקשבות בחיי היום יום; השלמת השכלה במיוחד במקצועות הריאליים, הקניית מיומנויות הדרכת הורים בסוגיות שונות וכישורי חיים; קורסים לטיפול בתחומי בריאות לרבות תזונה נכונה; מגוון קורסי הכשרה מקצועית.

תודה לד"ר חאלד עזאייזה על עזרתו בהכנת הסקר.

סקר לומדים בחברה הערבית
דילוג לתוכן